Święta trochę inaczej

Sytuacja związana z epidemią skłania nas ku temu, aby zachować zalecane zasady bezpieczeństwa, a jednocześnie nie zakłócać zbyt mocno normalnych zasad życia.

Kilka sugestii niech nam pomoże bardzo dobrze przeżyć te święta, które będą wyglądały tylko trochę inaczej.

 

1/ W kościołach mamy przepisane limity. Zasadniczo mamy po dwa miejsca w ławkach – więc nie tłoczymy się niepotrzebnie jeden na drugiego. Zawsze pierwsze ławki są wolne – należy więc podejść do przodu, gdy ławki z tyłu kościoła są już zajęte.

2/ Msza św. w internecie – tradycyjna już u nas możliwość dołączenia się do modlących. Pamiętajmy o stworzeniu sobie właściwej atmosfery w domach rodzinnych. Niech uzupełnieniem tej modlitwy będzie jednak w miarę możliwości wejście do kościoła.

3/ ADORACJA PRZY STAJENCE - w Wysokiej przez cały dzień a w pozostałych kościołach wtedy, gdy jest msza św. Wykorzystajmy czas świąteczny na krótką modlitwę indywidualną w tym miejscu – szczególnie  z dziećmi.

4/ Komunia św. chorych w czasie świątecznym – do ustalenia zakrystiach.

5/ Przystępowanie do komunii św.

   a) Komunię św. przyjmujemy zasadniczo na rękę. Osoby przyjmujące do ust podchodzą jako ostatnie.

   b) Przystępując do komunii św. – zachowujemy rozsądny dystans – nie tłoczymy się niepotrzebnie jeden na drugiego. Mamy wystarczająco wiele miejsca, aby podchodzić spokojnie – „nie wchodząc jeden na drugiego” Dla odchodzących po przyjęciu komunii św. zróbmy zawsze wolne przejście.

   c) Do komunii św. przystępujemy w następujący sposób:
      Wysoka – w porządku świątecznym podchodząc do osób rozdzielających komunię św.  Podchodzimy w jednym szeregu  w nawach bocznych. W nawie środkowej podchodzimy w jednym szeregu - natomiast w okolicy pierwszej ławki bezpośrednio do komunii św. podchodzimy w dwóch szeregach. 
      Wachów – w porządku tradycyjnym.
      Kolonia Ł. – w porządku tradycyjnym.

 

6/ Święta w mojej Rodzinie…Wszystkie aktualności

wykonanie: blackgoose.pl © Parafia Wysoka 2006-2019