Koncert dla JulkiNowe okno...
Bądź moim Aniołem Stróżem. Podziękowanie!

W imieniu Julki i swoim, chcieliśmy bardzo podziękować wszystkim ludziom dobrej woli, którzy pomagają nam, zarówno finansowo (m.in.wpłaty na konto, datki w kopertach, licytacje….) jak i modlitewnie, w uzyskaniu pełnej sprawności naszej córki. 

Dzięki wam wszystkim jesteśmy coraz bliżej kwoty, którą potrzebujemy w najbliższym czasie. Nie jesteśmy w stanie podziękować każdemu z Was osobiście, ale chcemy chociaż powiedzieć, że Wasza pomoc jest nieoceniona i wzruszająca.

Szczególne podziękowania ślemy do Koła Gospodyń Wiejskich w Wachowie, za organizację sprzedaży wieńców adwentowych i Jarmarku Świątecznego w Oleśnie, Laurze Czichoń i Piotrowi Ratajowi za tworzenie koncertu charytatywnego a później zabawy karnawałowej, oraz Księdzu Proboszczowi za wsparcie i nagłaśnianie naszej sprawy.

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia życzymy Wam wszystkim Bożego błogosławieństwa, radości, wielu spotkań z najbliższymi a przede wszystkim zdrowia.


Pomoc możemy sukcesywnie okazywać w następującej formie:

- przelew na konto Julki:  04 8437 0002 0021 0215 4545 0016 
- przekazanie ofiar przez kancelarię parafialną lub rodziców. 
- licytację różnych przedmiotów (np.: meble, inwentarz żywy, inne przedmioty..)
- Koncert Charytatywny ( Wysoka ) i Zabawa Charytatywna ( OSP Wachów – 11.01.2020 )
- ofiary składane w stajenkach przez Dzieci i Dorosłych będą przeznaczone na leczenie Julii.

Wszystkie informacje są na stronie internetowej: <a href="http://www.pomocdlajulki.pl" target="_blank">www.pomocdlajulki.pl</a>

lub bezpośrednio u nas:

Karina +48 781 511 234
Mateusz +48 605 288 563

Julka, Karina i Mateusz Szczerba
Nowe okno...
Koncert charytatywny dla Julii - próby dla muzykantów

Zapraszamy wszystkich muzykantów orkiestry parafialnej do uczestnictwa w próbach związanych z przygotowaniem Koncertu Kolędowo -  Charytatywnego 29.12.2019 (niedziela), związanego z wsparciem operacji Julii SZCZERBA - córki naszej koleżanki Kariny Rurański – Szczerba.

Spotkania od 15 listopada co piątek do świąt o godz. 20.00.

Rataj Piotr 

_____________________________________________

W program przygotowywanego Koncertu Kolędowo – Charytatywnego włączy się także tworzony chór. Obecnie zgłosiło się 25 osób. Chętni mogą jeszcze dołączyć w najbliższym czasie lub też zgłosić się telefonicznie.

Spotkania:
Wtorki – tenory ( g. 18.00 ); basy ( g. 19.00 )
Piątki – soprany ( g. 18.00 ); alty  ( g. 19.00 )

 

Czichon Laura ( tel. 608 130 771 )Nowe okno...
Bądź moim Aniołem Stróżem

Nasza córka Julka SZCZERBA – RURAŃSKI urodziła się niepełnosprawna. 

Już przed jej urodzeniem wiedzieliśmy, że urodzi się bez kości strzałkowych. To że ich nie ma spowodowało że mała ma m. in. zdeformowane stopy (nie ma wszystkich paluszków i stopy są wykrzywione w inną stronę). Możemy jej pomóc i sprawić że będzie biegała tak jak inne dzieci ale to wymaga bardzo wiele czasu i wielu pieniędzy. W Polsce proponuje się najczęściej amputację i protezy. Najlepszą możliwością leczenia jest wyjazd na Florydę do doktora Paleya, po wcześniejszej konsultacji w Warszawie (przyjeżdża on konsultować do Polski 2 razy w roku), jednak są to ogromne przewyższające nasze możliwości koszta - ok 2 milionów złotych. 

Jeżeli jesteście w stanie, to bardzo prosimy o pomoc finansową 

- przelew na konto Julki: 04 8437 0002 0021 0215 4545 0016

- lub przekazanie ofiar przez kancelarię parafialną lub rodziców. 

Wszystkie informacje są na stronie internetowej: www.pomocdlajulki.pl lub bezpośrednio u nas: 

Karina +48 781 511 234

Mateusz +48 605 288 563

Bardzo dziękujemy za każdy rodzaj wsparcia duchowego i materialnego.Nowe okno...
MODLITWA… msza św. za zmarłych… w int. żyjących

Wiele rodzin spoglądając w rok 2020 już zarezerwowało terminy „na modlitwę rodzinną”  – zamawiając msze św. za zmarłych i w intencji żyjących z rodziny lub z okazji różnych okoliczności…
W naszym kalendarzu parafialnym są jeszcze terminy wolne – z których mogą skorzystać ci, którzy jeszcze nie zdążyli tych terminów zarezerwować.
Uporządkowanie w tym temacie naszej wiary może nam zapewnić większą harmonię życia i jednocześnie też nie zapomnieć o naszych bliskich zmarłych.

Czy pamiętam o modlitwie za zmarłych i w intencji żyjących ze swojej rodziny i środowiska ???

Kiedy w ciągu roku – szczególnie jako młode pokolenie, młoda rodzina – modlę się za zmarłych ?Nowe okno...
TYTKA MIŁOSIERDZIA !

Zawartość Tytki Miłosierdzia jest dowolna – artykuły spożywcze, chemia, słodycze, owoce...

Tytki Miłosierdzia zabieramy z zakrystii lub kościoła. Przynosimy je do kościoła w I lub II niedzielę adwentu ( odpust św. Mikołaja ) lub na pierwsze RORATY. 

Składamy przed ołtarzem – jako nasz dyskretny Dar Miłosierdzia lub przekazujemy bezpośrednio paniom z Caritasu.

 

Nasz dar niekoniecznie musi „zmieścić się w Tytce” – może być przekazany w innej formie.

Temat TYTKI MIŁOSIERDZIA możemy - według własnego uznania - również umieścić w temacie pomocy dla Julii SZCZERBA – RURAŃSKIEJ. Program pomocy ruszył – od nas zależy forma zaangażowania.Nowe okno...
Poradnia Opieki Paliatywno-Hospicyjnej Caritas Diecezji Opolskiej w Oleśnie

Szanowny pacjencie!

Od dnia 1 maja 2005r. na terenie miasta i gminy Olesno działa Poradnia Opieki Paliatywnej i

Zespół Opieki wyjazdowej Caritas Diecezji Opolskiej z siedzibą przy ulicy Wielkie Przedmieście 51

 

Poradnia czynna jest od poniedziałku do piątku.

Można się z nami skontaktować w godz.: 13.00 - 15.00

pod numerem telefonu: ( 34) 358 2520

 

 • W poradni pracują lekarze, pielęgniarki i wolontariusze.

 • Poradnia świadczy całościową opiekę lekarską i pielęgniarską w poradni i w domu pacjenta.

 • Sprawuje opiekę nad osobami ciężko i nieuleczalnie chorymi. Towarzyszy także rodzinom osób chorych.

 • Poradnia oferuje pomoc w leczeniu dolegliwości bólowych.

 • W opiece nad obłożnie chorymi w domu zapewnia wszystkie świadczenia lekarskie i pielęgniarskie.

 • Można również skorzystać z porady lekarskiej na miejscu, w Poradni przy ulicy Kościuszki 7

 • Lekarzami są lek. med. Zuzanna Wartenberg i lek. med. Ewa Pilarska

 • Pielęgniarką jest p. Lidia Kalinowska tel. kom./600 47 83 79/

 • Wszystkie świadczenia poradni są nieodpłatne.

 • Poradnia posiada kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia.

 

 • Szczegółowych informacji udziela Stacja Opieki Caritas Diecezji Opolskiej w Oleśnie.Nowe okno...
Czy jesteś MIŁOSIERNY ?

Podziękowanie za dary ziemi i inne ofiary...

MIŁOSIERDZIE jest praktycznym wyrażeniem wiary i gestem solidarności z innymi ludźmi – z tymi , którzy są w potrzebie, z tymi z którymi pragnę podzielić się tym co posiadam. 

W sferze materialnej te dary są różne. Każdego roku jesienią dzielimy się darami ziem – tym co wyrosło na naszych polach i w ogródkach.

Te gesty solidarności są różne. W praktykowanej u nas formie pragniemy – po wielu przeobrażeniach w życiu wspomagać innych materialnie – nie wszyscy bowiem posiadamy „dary ziemi”, a pomoc może od nas wyjść także w innej formie. Nikt nie jest wyeliminowany z tego łańcucha pomocy. Kilka osób wykorzystało już inne formy „realizacji miłosierdzia” poprzez złożenie ofiar w kopertach ( 200 zł / 4 koperty ).

Parafialny Zespół Caritas  -  85 8909 1032 2003 00001241 0001.   < Tydzień Miłosierdzia >

Wielkie dzięki wszystkim, którzy złożyli swe ofiary – przeznaczone w  tym roku na potrzeby Domu Księży Emerytów Opolu oraz Seminarium Duchowne.

Ofiary materialne zostały już zabrane do Opola, natomiast ofiary w kopertach ( „Tydzień Miłosierdzia”) można jeszcze składać  w zakrystiach lub koszyczkach.Nowe okno...
Do Trzebnicy, choć nie boso

W pierwszą sobotę października 2019 roku blisko 900 wolontariuszy i pracowników Caritas Diecezji Opolskiej po raz 27 zjawiło się u grobu świętej Jadwigi Księżnej Śląska. Na czele pielgrzymów stał biskup pomocniczy Paweł Stobrawa. Pielgrzymom towarzyszyło 15 kapłanów. Niebo było pochmurne, od czasu do czasu padał deszcz, ale na twarzach pielgrzymów gościła radość. Szczególnym powodem do zadowolenia była 30 rocznica działalności Caritas Diecezji Opolskiej. Opolska Caritas jest najstarszą Caritas diecezjalną w kraju. Biskup opolski Alfons Nossol powołał ją 9 listopada 1989 roku. Po niej, w tym samym roku reaktywowano jeszcze kilkanaście Caritas diecezjalnych. 

Z okazji trzeciej dekady działalności opolskiej Caritas, program pielgrzymki był szczególny. Pielgrzymom towarzyszyła orkiestra dęta z Wrocławia, która grała nie tylko w czasie eucharystii ale także na błoniach przed bazyliką. W przywiezionych z Opola na tę okazję trzech namiotach, trzy kuchnie Caritas z Kluczborka, Nysy i Raciborza przygotowały dla wszystkich pielgrzymów gorący bogracz, bigos i bułkę. 

W namiotach, obok 500 miejsc siedzących, znalazły się stoiska z pracami osób niepełnosprawnych z Nysy, Raciborza, Kluczborka i Starych Siołkowic. Wszystkie prace nawiązywały do osoby św. Jadwigi i historii z Jej życia. Wyjątkowo emocjonalnym momentem była inscenizacja o św. Jadwidze, którą zaprezentowało kilkunastu niepełnosprawnych uczestników ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Nysie. Wielu pielgrzymów nie potrafiło ukryć wzruszenia.

Zwieńczeniem pielgrzymki było nabożeństwo eucharystyczne w bazylice, które prowadził ks. prał. Edward Bogaczewicz. Nabożeństwo poprzedziło słowo dyrektora Caritas Diecezji Opolskiej.

Grupka pielgrzymów z Bawarii, ziemskiej ojczyzny św. Jadwigi, która była świadkiem opolskiej pielgrzymki Caritas zauważyła, że „Święta z Andechs z pewnością jest szczęśliwa, gdy widzi ludzi, którzy posługując bliźnim sławią Boga i są radośni.”

Szkoda że grupa przygotowująca się do bierzmowania nie wykorzystała tej okazji , aby być u św. Jadwigi…

Nasza grupa z parafii /15/ i dekanatu /21/ liczyła 36 osób. Nowe okno...
239 Pielgrzymka na Górę św. Anny: 13 –15.09.19

TRADYCYJNIE – wyjeżdżamy w piątek na obchody parafialne.

Jest nas jeszcze ( tak było dotychczas ) wielu w piątek (…ale coraz mniej ), natomiast niemal zupełnie wypadliśmy z 3 – dniowego pielgrzymowania. Ponieważ mamy coraz lepsze warunku noclegowe na Górze św. Anny ( Dom Pielgrzyma – w pokojach łóżka piętrowe i w sali na materacach) – należy przemyśleć możliwość zostania dłużej z tymi pielgrzymami, którzy tak jak kiedyś przez 3 dni czuwają na modlitwie.

Mamy jeszcze trochę czasu, aby dobrze zaplanować ten czas i pozostać dłużej na Górze św. Anny.

Po Dożynkach – zapisy w zakrystiach na pobyt  3 – dniowy ( do 8 września).Nowe okno...
W Tobie, Święta Anno, mam nadzieję!

Korony dla Św. Anny

Figurka Św. Anny Samotrzeciej z sanktuarium w Oleśnie to XV wieczna  rzeźba drewniana, polichromowana, złocona i srebrzona, która powstała jako wotum wdzięczności za cudowne ocalenie oleśnianki  Anny (1444). Figurka ta stanowi największą świętość ziemi oleskiej, czego wyrazem jest wielowiekowy kult Babki Chrysta Pana, ruch pielgrzymkowy, kościół Św. Anny z placem odpustowym i wielka miłość oraz przywiązanie wiernych ziemi oleskiej do Św. Anny i do tego miejsca, które zrodziło się z miłości do niej.

Św. Anna w oleskim wizerunku przedstawiona jest jako „tronująca”; jej kolana są „tronem” Dzieciątka Jezus, a jej ramię jest oparciem dla Córki Maryi. Maryja – „nowa Ewa” podaje owoc „nowemu Adamowi” – Jezusowi, Bożemu Synowi. To jabłko nawiązuje do grzechu pierworodnego i zapowiada nasze odkupienie w Chrystusie. Anna stanowi tron dla tego wydarzenia, które można ująć w słowa: „oto wasz Zbawiciel – Jezus i Matka Zbawiciela – Maryja”, a Ona sama (Anna) jako ta trzecia: Święta Anna Samotrzecia. Dla mieszkańców Olesna Św. Anna jest prawdziwym skarbem,  nośnikiem najdroższych i najcenniejszych wartości, dlatego już kiedyś na głowy świętych postaci nałożono diademy. To znak poddania, hołdu, wierności.

Koronacja – uroczysty akt intronizacji, związany z przekazaniem mu insygniów władzy i nałożeniem ozdobnego nakrycia głowy w postaci korony. W kulturze europejskiej drobiazgowo rozbudowany obrządek sakramentalium, połączony najczęściej z liturgią mszalną. W ubiegłym roku obchodziliśmy jubileusz 500 – lecia naszego sanktuarium. Z tej okazji Rada Miasta nadała najwyższe wyróżnienie honorowe  – Różę Olesna  Sanktuarium Św. Anny. Przed nami uroczystości odpustowe i ukoronowanie figurki Św. Anny Samotrzeć koronami biskupimi. Biskup opolski Andrzej Czaja, syn ziemi oleskiej, w imieniu nas i naszych przodków ukoronuje naszą figurkę koronami pozłacanymi i ozdobionymi perłami jako znak naszego umiłowania i zawierzenia Świętej Annie. 

Przybądźmy na uroczystości odpustowe i koronacyjne 26-29 lipca, aby wzorem naszych przodków wyśpiewać: Ja sobie wybrałem za obronę Babkę Chrysta Pana Świętą AnnęNa tej uroczystości trzeba być!Nowe okno...
Oferta programowa Radia Doxa

Zachęcamy do wysłuchania transmisji odpustu z sanktuarium św. Anny w Oleśnie.  Rozpocznie się ona w niedzielę, 28 lipca o godzinie 11.00. Wcześniej - od godziny 9 w naszym plenerowym studiu będziemy rozmawiać z zaproszonymi gośćmi. 

Przypominamy, że Radia Doxa można słuchać na częstotliwości 107,9 FM oraz dodatkowo na 87,8 FM (Racibórz), 89,6 FM (Kędzierzyn-Koźle), 96,7 FM (Nysa), a także na www.doxa.fm. Dostępny jest też player na telefony komórkowe z systemami iOS i Android (wystarczy wpisać hasło Doxa).Nowe okno...
Wspólnota Opiekunek Dzięcięctwa Bożego

W niedzielę 7 lipca w Opolskim Gościu Niedzielnym ukazał się obszerny wywiad z Biskupem Opolskim na ten temat. Regularnie informacje na temat wspólnoty pojawiają się też w Radiu Doxa. Również na deklaracjach wyłożonych w kościołach można dowiedzieć się więcej o Wspólnocie.. Deklaracje do odebrania kościołach lub zakrystiach…

 

Przyjęcie pierwszych kandydatek do Wspólnoty  - 26 lipca, g. 18.00 / kościół św. Anny /.Nowe okno...
NOWE DOTACJE NA ZAŁOŻENIE WŁASNEJ DZIAŁALNOŚCI GOSPODARCZEJ NA NOWYCH ATRAKCYJNYCH WARUNKACH

OPOLSKA IZBA GOSPODARCZA wygospodarowała 30 miejsc w nowym projekcie „Biorę los w swoje ręce i zostaję przedsiębiorcą 2” przeznaczonych dla osób od nas, które chcą założyć działalność gospodarczą i uzyskać dotację w wysokości 27 tys. zł.

1. Z projektu może skorzystać każda osoba, która ukończyła 30 lat życia

2. Pozostaje bez stałego zatrudnienia (nie musi być zarejestrowana w Urzędzie Pracy) lub jest zatrudniona na umowę o pracę z minimalną pensją (2250 zł brutto) albo na umowie zlecenie lub umowie o dzieło lub jest rolnikiem do 2,5 ha przeliczeniowego, domownikiem rolnika bez ograniczeń, emerytem lub rencistą.

3. Zamieszkuje województwo opolskie

4. Przez rok wstecz nie prowadziła własnej firmy

 

W ramach projektu można uzyskać:

1. Bezzwrotną dotację w wysokości 27 tys. zł z przeznaczeniem na założenie własnej firmy

2. Wsparcie pomostowe w wysokości 1 tys. zł/miesięcznie przez 12 miesięcy (łącznie 12 tys. zł) z przeznaczeniem na utrzymanie firmy

3. Bezpłatne szkolenie z zakresu księgowości, prowadzenia firmy, prawa pracy, prawa administracyjnego i cywilnego

4. Bezpłatne doradztwo z zakresu doradztwa zawodowego oraz biznesowego

WARUNEK: Firma musi być utrzymana przez jeden rok czasu od dnia podpisania umowy (przyznania dotacji w wysokości 27 tys. zł)

Zgłoszeń należy dokonywać wyłącznie telefonicznie pod numer Cyprian Tkacz 695 522 855 do dnia 23 czerwca 2019 roku. Następnie wszystkie dokumenty zostaną wypełnione przez pracowników merytorycznych (nie trzeba będzie samemu wypełniać wniosku).Nowe okno...
Nasz Jubilat - Ks. Leon Nowak ( 60 r. Kapłaństwa )

Od 8 lat posługuje nam ks. Leon Nowak – mieszkając w domu rodzinnym w Leśnej. 

Po pięknym jubileuszu 80 r. urodzin zatrzymujemy się przy kolejnej jubileuszowej dacie – 60 r. Kapłaństwa Jest to okazja – aby przyjrzeć się drodze kapłańskiej naszego jubilata oraz podziękować Bogu za dar tego powołania kapłańskiego z naszej parafii ( obecnie najstarszy z naszych kapłanów ).

Ks. Leon NOWAK – ur. 05.04.1936 w Biskupicach. Święcenia kapłańskie przyjął z rąk Ks. bpa. F. Jopa w Opolu. Jako wikary pracował w Głubczycach ( 1959 - 1960), Ozimku ( 1960 - 1963), Gliwicach – Sośnicy ( 1963 - 1967), w Otmuchowie ( 1967 - 1968) oraz  w Strzelcach Op. ( 1968 - 1969). W 1969 r. otrzymał nominację na proboszcza do nowo utworzonej parafii św. Rocha w Dąbrówce Górnej . W parafii zastał kościół bez okien, nie było plebanii...

Obecnie obok zadbanego kościoła jest plebania, dom katechetyczny, kaplica cmentarna... a ks. Leon od 2011 r. korzysta ze zdrowego klimatu, jaki mógł znaleźć tylko w domu rodzinnym i w miejscowości Leśna.Nowe okno...
Nasz Jubilat – Ks. Józef Mrocheń ( 50 r. Kapłaństwa )

Ks. mgr Józef Mrocheń – ur. się 28.08.1944 w Krasiejowie. Święcenia kapłańskie przyjął 15.06.1969 z rąk ks. bpa Fr. Jopa. W latach 1969 – 73 pracuje jako wikary w Strzelcach Opolskich ( św. Wawrzyńca) a następnie w Opolu – Półwsi ( św. Michała ). Stamtąd na podstawie nominacji ks bpa A.Nossola z dnia 07.06.1979 zostaje mianowany proboszczem w Wysokiej.Ten okres był bardzo bogaty w wiele wydarzeń natury gospodarczej i duszpasterskiej. Zostały wymalowane kościoły – w Kolonii Ł. i w Wysokiej oraz w Wachowie, nowy wystrój wewnętrzny otrzymał kościół w Kolonii Ł. W tym okresie też „dotarła z Fatimy Matka Boża” do kościoła w Kolonii Ł. a na wieży kościoła w Wysokiej zawieszone zostały 4 nowe dzwony ( 1984 ). Uporządkowane zostało obejście kościoła w Wachowie, urządzony został parking przy kościele w Wysokiej. Wskrzeszona została do życia orkiestra parafialna, w której sam brał czynny udział grając na saksofonie.Czytaj wiecej...
Jubileusze

JUBILEUSZE – to wezwanie i zaproszenie do modlitwy. Niech te dni czerwcowe będą w najbliższym czasie naszym wspólnym słowem  wdzięczności za dar Kapłanów – z których posługi my oraz inni mogli korzystać przez wiele lat.

Nasza uroczystość w Wachowie – jubileusz Ks. prob. em. Leona Nowaka - to zaproszenie wszystkich na wspólną modlitwę w tym kościele.

Złoty Jubileusz Kapłaństwa obchodzi ks. prob. Józef Mrocheń. Chcemy Go również objąć naszą modlitwą. Ten jubileusz jest dla nas również okazją do wypowiedzenia słowa wdzięczności za Jego posługę w naszej parafii oraz w innych miejscach naszej diecezji.Nowe okno...
Wynagrodzenie składane Niepokalanemu Sercu Maryi

1. Wielka obietnica Matki Bożej Fatimskiej

W Fatimie 13 lipca 1917 r. Matka Boża powiedziała: „Widzieliście piekło, do którego idą dusze biednych grzeszników. Bóg chce je uratować, Bóg chce rozpowszechnić na świecie nabożeństwo do mego Niepokalanego Serca. Jeżeli uczyni się to, co wam powiem, wielu zostanie przed piekłem uratowanych i nastanie pokój na świecie”.

„Przybędę, by prosić o poświęcenie Rosji memu Niepokalanemu Sercu i o Komunię św. wynagradzającą w pierwsze soboty. Jeżeli moje życzenia zostaną spełnione, Rosja nawróci się i zapanuje pokój. Jeśli nie, bezbożna propaganda rozszerzy swe błędne nauki po świecie, wywołując wojny i prześladowanie Kościoła. Dobrzy będą męczeni, Ojciec Święty będzie wiele cierpiał. Różne narody zginą, na koniec moje Niepokalane Serce zatriumfuje”.

Siedem lat po zakończeniu fatimskich objawień Matka Boża zezwoliła siostrze Łucji na ujawnienie treści drugiej części tajemnicy fatimskiej. Jej przedmiotem było nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi. 

10 grudnia 1925 r. objawiła się siostrze Łucji Maryja z Dzieciątkiem i pokazała jej cierniami otoczone serce. Dzieciątko powiedziało:

“Miej współczucie z Sercem Twej Najświętszej Matki, otoczonym cierniami, którymi niewdzięczni ludzie je wciąż na nowo ranią, a nie ma nikogo, kto by przez akt wynagrodzenia te ciernie powyciągał”.

Maryja powiedziała: “Córko moja, spójrz, Serce moje otoczone cierniami, którymi niewdzięczni ludzie przez bluźnierstwa i niewierności stale ranią. Przynajmniej ty staraj się nieść mi radość i oznajmij w moim imieniu, że przybędę w godzinie śmierci z łaskami potrzebnymi do zbawienia do tych wszystkich, którzy przez pięć miesięcy w pierwsze soboty odprawią spowiedź, przyjmą Komunię świętą, odmówią jeden Różaniec i przez piętnaście minut rozmyślania nad piętnastu tajemnicami różańcowymi towarzyszyć mi będą w intencji zadośćuczynienia”.

 Czytaj wiecej...
Deklaracja dla kandydatek do Maryjnej Wspólnoty Opiekunek Dziecięctwa Bożego

Deklaracja dla kandydatek do Maryjnej Wspólnoty Opiekunek Dziecięctwa Bożego - do odebrania w kościołach lub zakrystiach.Nowe okno...
Pielgrzymka Mniejszości Narodowych na Górę św. Anny

Duszpasterstwo Mniejszości Narodowych i Etnicznych Diecezji Opolskiej serdecznie zaprasza w niedzielę 2 czerwca 2019 r. do udziału w dorocznej Pielgrzymce Mniejszości na Górę Świętej Anny. 

W programie: 

10.00 – Modlitwa w intencji młodego pokolenia; 
11.00 – Msza Święta w grocie lurdzkiej
14.30 – Nabożeństwo ku czci św. Anny w bazylice.Nowe okno...
Pielgrzymka Chorych i Osób Niepełnosprawnych na Górę św. Anny
Ogłoszenia na Wielki Tydzień
Konkurs Wielkanocny
Spotkanie modlitewne Biskupa Opolskiego z osobami żyjącymi w związkach niesakramentalnych
Modlitwa o urodzaje i błogosławieństwo przy pracy
PRZYPOMNIENIE NAUKI KOŚCIOŁA
Gaik
TYTKA MIŁOSIERDZIA
1 % podatku na pomoc dla…
Odpusty w Wielkim Poście
Skarbonka miłosierdzia
Skarbonki Jałmużny Wielkopostnej
Poświęcenie krzyża w Wachowicach
Spotkanie Biskupa Opolskiego z pracującymi za granicą i ich rodzinami
BOŻE NARODZENIE...
Skąd się wzięło Boże Narodzenie?
Paczka dla...
Odpust za zmarłych
Groby na naszych cmentarzach parafialnych
Pochód św. Marcina: o dobrych uczynkach, lampionach i oczyszczającej mocy ognia
Rekolekcje Parafialne
238 Pielgrzymka Parafii Wysoka na Górę Św.Anny - zdjęcia
Dożynki Gminne, Wysoka 2018 - zdjęcia
Nasza 238 pielgrzymka parafialna na Górę św. Anny
Uroczystość Podwyższenia Krzyża świętego z obchodami kalwaryjskimi: 14-16.09.18
DOŻYNKI PARAFIALNE... DOŻYNKI GMINNE 2018.
Transmisja z Jubileuszowej Uroczystości Odpustowej ku czci św. Anny
Półkolonie w Wysokiej - zaproszenie
Pielgrzymka chorych na Górę św. Anny
Odnowiony krzyż przy drodze w kierunku Kolonii Ł.
Krzyż tzw. „pruski” w Wysokiej odnowiony
Dzień Ojca… życzenia
EUCHARYSTIA… przystępowanie do Komunii św. - część II
EUCHARYSTIA (Msza św., Komunia św. ), część I
Pielgrzymki na Górę Św. Anny
Zdjęcia z uroczystości I Komunii Świętej
Dzień Modlitw Chorych na Górze Św. Anny
Zaproszenie na uroczystość odpustową w Kolonii Ł.
Zaproszenie
Już się zbliżył miesiąc maj...
Diecezjalne Święto Rodziny w Jemielnicy
Wielkanocne czuwanie młodzieży u św. Józefa w Jemielnicy
Czuwanie młodzieżowe - zaproszenie
Kapliczki przydrożne i krzyże
Procesje błagalne
Ważniejsze terminy w najbliższych tygodniach
Dzień Świętości Życia
Pierwsze Ogólnopolskie Spotkanie...
Dzień Otwartych Drzwi w Seminarium
Jubileusz 500-lecia Sanktuarium św. Anny w Oleśnie.


wykonanie: blackgoose.pl © Parafia Wysoka 2006-2019