Skarbonka miłosierdzia

Kościół nie zapomina o tym, że jego istotę stanowi wiara w Boga i nie zmienia orędzia zbawienia na ofertę socjalna. Siła tego orędzia rodzi jednak  także zaangażowanie społeczne, generuję nowe inicjatywy socjalne, opiekuńcze, wychowawcze. Jedną z takich inicjatyw jest troska o człowieka chorego, niepełnosprawnego, zagubionego w życiu, wymagającego wsparcia.

Już po raz 22  w okresie Wielkiego Postu Caritas Diecezji Opolskiej zaprasza wiernych do sięgnięcia po papierową skarbonkę jałmużny wielkopostnej. Szczególnie serdecznie zachęcamy do tego dzieci i młodzież, aby pomóc im w odkrywaniu społecznego wymiaru swojej wiary. 

W tym roku chcemy pomóc osobom zagubionym w życiu – bezdomnym… wspierając funkcjonowanie łaźni Caritas założonej  22.11.2016 r. w Opolu.


Jałmużna wielkopostna posiada utrwaloną i uznaną tradycję. Potrzebuje jednak wciąż nowych inspiracji, zwłaszcza w kręgach dzieci i młodzieży. Papierowe skarbonki z logo Caritas mogą pomóc młodemu pokoleniu w utrwaleniu przekonania, że rezygnacja z tego, co dla jednych zbyteczne pomaga innym w osiąganiu tego, co dla nich konieczne.

Niech ta tegoroczna propozycja zostanie podjęta nie tylko przez dzieci, ale również i przez dorosłych. Możemy w ten sposób -  solidaryzując się z żyjącymi w bardzo trudnych warunkach  - wyrazić wdzięczność za wielki skarb, jakim są nasze domy rodzinne….   pełne ciepła, wygody i dobrej atmosfery.

Zebrane ofiary do < skarbonek wielkopostnych > lub innych < prywatnych skarbonek > złożymy przy Bożym Grobie w Wielką Sobotę....

Możemy składać także swoje ofiary do skarbonki św. Antoniego ( CARITAS) w naszych kościołach.


Wszystkie aktualności

wykonanie: blackgoose.pl © Parafia Wysoka 2006-2019