Paczka dla...

Dni listopadowe skłaniają nie tylko do refleksji cmentarnych i zapraszają do modlitwy za zmarłych, ale przez świętych patronów listopadowych skłaniają także do dzieł miłosierdzia: św. Marcin, błg. Maria Luiza Merkert ( Śląska Samarytanka ), św. Elżbieta a później św. Mikołaj i „Dzieciątko”.


Jest wiele osób i rodzin, których sytuacja materialna nie jest łatwa. Każda pomoc jest i będzie mile widziana. W ramach naszej wspólnoty parafialnej chcemy znowu podjąć inicjatywę udzielenia dyskretnej pomocy. Forma pomocy będzie kształtować się w następujący sposób.

W zakrystiach będzie można odbierać TYTKI MIŁOSIERDZIA (od 10 listopada -  podobnie jak przed rokiem ). Możemy je wypełnić różnymi produktami spożywczymi, które później zostaną przekazane przez CARITAS w ramach paczek świątecznych dla chorych, samotnych, rodzin wielodzietnych i będących w potrzebie materialnej

Do projektu mogą się również włączyć osoby spoza parafii oraz z zagranicy – wpłacając na konto CARITAS odpowiednią sumę z dopiskiem: „Paczka dla…”

Paczka będzie przekazana „od św. Mikołaja” lub „ od Dzieciątka”.

Byłoby dobrze, aby ta inicjatywa spotkała się z dużym zainteresowaniem. Sami możemy mieć w takiej akcji satysfakcję z udzielenia dyskretnej pomocy i możemy uradować obdarowanych.

Konto Caritas: Bank Spółdzielczy w Oleśnie – 85 8909 1032 2003 0000 1241 0001.

Termin składania paczek: od I Niedzieli Adwentu do odpustu św. Mikołaja ( II Niedziela Adwentu – 9 grudnia ).


Wszystkie aktualności

wykonanie: blackgoose.pl © Parafia Wysoka 2006-2019