Czy jesteś MIŁOSIERNY ?

Podziękowanie za dary ziemi i inne ofiary...

MIŁOSIERDZIE jest praktycznym wyrażeniem wiary i gestem solidarności z innymi ludźmi – z tymi , którzy są w potrzebie, z tymi z którymi pragnę podzielić się tym co posiadam. 

W sferze materialnej te dary są różne. Każdego roku jesienią dzielimy się darami ziem – tym co wyrosło na naszych polach i w ogródkach.

Te gesty solidarności są różne. W praktykowanej u nas formie pragniemy – po wielu przeobrażeniach w życiu wspomagać innych materialnie – nie wszyscy bowiem posiadamy „dary ziemi”, a pomoc może od nas wyjść także w innej formie. Nikt nie jest wyeliminowany z tego łańcucha pomocy. Kilka osób wykorzystało już inne formy „realizacji miłosierdzia” poprzez złożenie ofiar w kopertach ( 200 zł / 4 koperty ).

Parafialny Zespół Caritas  -  85 8909 1032 2003 00001241 0001.   < Tydzień Miłosierdzia >

Wielkie dzięki wszystkim, którzy złożyli swe ofiary – przeznaczone w  tym roku na potrzeby Domu Księży Emerytów Opolu oraz Seminarium Duchowne.

Ofiary materialne zostały już zabrane do Opola, natomiast ofiary w kopertach ( „Tydzień Miłosierdzia”) można jeszcze składać  w zakrystiach lub koszyczkach.Wszystkie aktualności

wykonanie: blackgoose.pl © Parafia Wysoka 2006-2019