Ks. Leon Nowak

Ks. Leon NOWAK – ur. 05.04.1936 w Biskupicach. Święcenia kapłańskie przyjął z rąk Ks. bpa. F. Jopa w Opolu. Jako wikary pracował w Głubczycach ( 1959 - 1960), Ozimku (1960 - 1963), Gliwicach – Sośnicy ( 1963 - 1967), w Otmuchowie ( 1967 - 1968) oraz  w Strzelcach Op. ( 1968 - 1969). W 1969 r. otrzymał nominację na proboszcza do nowo utworzonej parafii św. Rocha w Dąbrówce Górnej . W parafii zastał kościół bez okien, nie było plebanii.....

Obecnie obok zadbanego kościoła jest plebania, dom katechetyczny, kaplica cmentarna...a ks. Leon od 2011 r. korzystał ze zdrowego klimatu, jaki mógł  znaleźć tylko w domu rodzinnym i w miejscowości Leśna.

Od ponad 8 lat posługiwał nam ks. Leon Nowak – mieszkając w domu rodzinnym w Leśnej. Bardzo mocno był związany „ze swoim” kościołem w Wachowie. Po wielu pięknym jubileuszach – zatrzymaliśmy się niedawno przy kolejnej jubileuszowej dacie – 60 rocznica Kapłaństwa. Były to zawsze okazje pozwalające przyjrzeć się drodze kapłańskiej naszego Księdza Seniora. Przez wiele lat był najstarszym wśród kapłanów pochodzących z naszej Parafii.

Po spotkaniach bliskimi w niedzielę i poniedziałek – Pan powołał go 18 lutego w godzinach porannych do wieczności.

Ostatni miesiąc ( od 17 stycznia ) przeżył w Domu Księży Emerytów pod bardzo troskliwą opieką całego personelu ( Księża, Siostry Zakonne, lekarze, pielęgniarki, cały personel świecki ) – którym jesteśmy bardzo wdzięczni za całokształt opieki.

Do końca Ks. Leon bardzo często wspominał swoich parafian – pośród których posługiwał. Najczęściej jednak wracał wspomnieniami do Parafian z Dąbrówki – gdzie pasterzował przez 42 lata. Zgodnie ze swoim życzeniem - Ks. Leon spocznie na cmentarzu „przy swoim kościele w ostatnim czasie w Wachowie”  niedaleko grobu swojej babci.

Galeria zdjęć księdza Leona

Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie!Wszystkie aktualności

wykonanie: blackgoose.pl © Parafia Wysoka 2006-2019