NIEDZIELA CHARYTATYWNA - 31 stycznia

Święta Bożego Narodzenia mogliśmy przeżyć razem w spokojnej atmosferze – pomimo pewnych ograniczeń.

Tym bardziej jesteśmy więc wdzięczni Bogu za takie obdarowanie w tych trudnych i dziwnych czasach epidemii.

Wiemy jednak, że nie wszyscy mogą cieszyć się w pełni tym, co przynosi codzienność. Święta Bożego Narodzenia zwracają nam uwagę na Rodzinę – ale również  bardzo mocno na Dzieci. Wychowanie młodego pokolenia – to jedno z podstawowych zadań. Podstawą do jego realizacji jest zdrowie. Doświadczamy tego każdego dnia.

Kończąc definitywnie okres Bożego Narodzenia ( uprzątniemy stajenki w naszych kościołach, choinki w domach …) chcemy jeszcze zatrzymać się przy dzieciach chorych. W naszej parafii pośród wielu dzieci mamy również te mocniej dotknięte chorobami. Na czas obecny wyraźnie zauważyć możemy dzieci, które mają trudności w poruszaniu się i mają przed sobą trudne operacje oraz bardzo długą rehabilitację: JEZIOREK Weronika ( Wysoka )KOZICA Ignacy ( Leśna ), SZCZERBA–RURAŃSKI Julia ( Wachów- Chorzów )

Te dzieci oraz pozostałe dzieci chore otaczamy zawsze naszą modlitwą.

Przez cały rok zbieraliśmy ofiary na wsparcie ich leczenia na różne sposoby: adwentowe wieńce, stroiki świąteczne, licytacje, składane ofiary indywidualnie rodzinie lub na konto bankowe, składanie ofiar w kancelarii parafialnej, poprzez różne akcje internetowe oraz w czasie różnych spotkań okolicznościowych w kościołach i innych miejscach, festyny i koncerty poprzez internet,

Chcemy jednak – kończąc okres Bożego  Narodzenia – charytatywnie zatrzymać się jeszcze raz przy naszych chorych dzieciach. Przed nimi poważne i kosztowne operacje.Po rozeznaniu sytuacji medycznej z rodzicami - wesprzeć chcemy tym razem naszymi ofiarami Ignasia oraz Julię. Weronika wymaga innego toku leczenia.

W najbliższą niedzielę ( 31 stycznia ) ofiary składane w czasie mszy św. przeznaczamy na leczenie tych dzieci. Również nabożeństwo popołudniowe – ostatnie kolędowe - będzie okazją do wspólnego dziękowania za to, co każdy z nas ma – za  zdrowie, za nasze rodziny – ale jednocześnie też w czasie tego nabożeństwa będziemy mogli złożyć nasze ofiary.

Pomoc udzielana dzieciom przez składanie ofiar będzie wyglądała następująco:

1/ Ofiary składane tradycyjnie w naszych kościołach będą podzielone równo na dwie części.

2/ W kościołach można również składać ofiary przeznaczone dla jednego dziecka 

    – w  kopercie z nazwiskiem dziecka.

3/ Na podane numery kont bankowych – 1% podatku i dowolne ofiary

4/ Ofiary przekazane bezpośrednio rodzinie lub kancelarii parafialnej.

„Bóg Zapłać” wszystkim, którzy tak bardzo aktywnie i ofiarnie już włączyli się w różnych formach we wspieranie rodzin w leczeniu Julii i Ignasia.

Zadbajmy o to – aby jak najbardziej dyskretnie te ofiary przekazywać.Wszystkie aktualności

wykonanie: blackgoose.pl © Parafia Wysoka 2006-2019