Rok wiary

Widać, ze rok wiary się rozpoczął. W sumie wielkie wydarzenie dla kościoła i dla każdego człowieka. Taki podarunek... W kościołach dodatkowo pięknie umiejscowione Pismo św. i Katechizm. Dodatkowe modlitwy i nabożeństwa. Ostatnio w Strzelcach opolskich organizuje się cykl spotkań ze świadkami wiary. W Opolu gościł Pan Szymon Hołownia, który dzielił się w sposób bardzo żywy ze swoja wiara. Ludzie jakby bardziej ożywieni. Ten głód Boga i Miłości jakby stal się taki bardziej doświadczalny.

Nasze duszpasterstwo akademickie organizuje kolędę u studentów na ZWM. Dziennie odwiedzamy jeden akademik. To tez takie ciekawe doświadczenie wiary... Taki inny, ciekawy i prosty świat naszych młodych. Dzielą się w taki szczery sposób wiara i życiem. Można się wiele nauczyć... od ich prostego życia. Jednak , co nas wszystkich zdziwiło, to taki wielki bilbord przed akademikami z napisem: „Jeśli nie wierzysz w Boga?... nie jesteś sam... „ i pod tym namiary internetowe rożnych grup społecznych w Polsce. Dobre miejsce wybrano, na ten właśnie napis.... Szkoda mi tych ludzi i Polski mi szkoda... ponieważ żyłam już w wielu krajach... i nigdy nie spotkałam takiego właśnie napisu oficjalnego... Gdziekolwiek byłam, to ludzie jakby cieszyli się, ze jestem z Polski... bo ten nasz kraj to znany... z powodu właśnie wiary w Jezusa..., z powodu Jana Pawła II, którego świat kocha... i to tak z całego serca i podziwia... Dzięki temu człowiekowi Polskę w świecie kochają... Znany jest również Pan Lech Wałęsa . Dlatego jakby było mi łatwiej wśród ludzi, ponieważ jestem z kraju wierzącego niby głęboko i z kraju Jana Pawła II... Dlatego szkoda mi Polaków... , którzy jakoś umiejscowili ten napis.... Widać, ze żyjemy w kraju wielkich religijnych paradoksów... Żyłam w krajach , gdzie mogłam doświadczyć ekonomicznych paradoksów... , ale mój kraj niby religijny... jakoś tak paradoksalnie wierzy... Niedługo na pewno będziemy świętować kanonizacje Jana Pawła II... Wtedy świat chyba ogłosi największe tłumy w historii świata, większość, to będą Polacy... Lepiej , by świat się nie dowiedział, jakie napisy ciekawe i niby religijne mamy w naszym kraju... bo chyba by nie uwierzyli, ze to możliwe w katolickiej Polsce, gdzie żył Jan Pawel... II.

Rok wiary... taki piękny dla wielu... Obyśmy uwierzyli, ze wiara w Boga... to sens, to dar, to laska... to nasza codzienność! Bez niej , jakoś trudniej... w naszej pielgrzymce do innego lepszego świata, gdzie czeka na nas Bóg... W sumie biedni ludzie, którzy tego DARU nie maja... biedni ludzie, choć tego może dziś nie wiedza... Modle się za nich...wykonanie: blackgoose.pl © Parafia Wysoka 2006-2019