Finały Ministranckich Mistrzostwa Diecezji Opolskiej szóstek piłkarskich 2004

W 2004 roku ministranci z naszej parafii odnieśli niebywały sukces, zdobywając tytuł mistrza diecezji opolskiej ministranckich szóstek piłkarskich. Oto ich droga do ostatecznego zwycięstwa:
Najpierw nasi ministranci wzięli udział w eliminacjach dekanalnych turnieju, które sensacyjnie wygrali, w finale pokonując drużynę gospodarzy- parafię Olesno 5:2.
Następnie wzięli udział w dalszej fazie rozgrywek - w Opolu. Rozegrali 4 mecze, a już po 3 zapewnili sobie awans do finału rozgrywek diecezjalnych. Oto wyniki tych spotkań:
WYSOKA 1-0 Głuchołazy
WYSOKA 2-1 Krowiarki
WYSOKA 5-0 Chróścice
WYSOKA 1-3 Opole.
Bramki w tym turnieju zdobyli: Damian Lukosik-4, Adam Deja- 3, Marcin Piątek-2.

Następnie nasi ministranci wzięli udział w finale diecezjalnym rozgrywek, który odbył się na Górze Św. Anny. W pierwszym meczu pokonali drużynę z Żelaznej 1:0, a w finale również wygrali, tym razem z obrońcami tytułu- drużyną z Gościęcina 1:0.
Obie bramki w turniej zdobył Krzysztof Lukosik. Piłkarzem turnieju został Adam Deja. W nagrodę za zwycięstwo nasi piłkarze otrzymali puchar, zestaw koszulek, medale oraz dyplom. Sukces naszych piłkarzy jest tym większy, że byli oni chyba najniższą wzrostowo drużyną w całym turnieju. Zdjęcia z turnieju można zobaczyć w foto-galerii.

Oto skład mistrzów diecezji: Marcin Piątek (kapitan), Józef Kobiołka (bramkarz), Adam Deja, Sebastian Deja, Krzysztof Lukosik, Roman Rataj, Michael Bonk, Marcin Wiechoczek, Damian Lukosik

W roku 2005 ministranci z naszej parafii niestety tytułu nie obronią, przegrali bowiem eliminacje dekanalne, zajmując drugie - wysokie miejsce w dekanacie oleskim.wykonanie: blackgoose.pl © Parafia Wysoka 2006-2019